מוקדמות מונדיאל 2026 - אפריקה
ערך זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשך
| ||
ערך זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשך | |
מוקדמות מונדיאל 2026 באפריקה הוא טורניר המוקדמות, בהשתתפות 54 המדינות החברות בקונפדרציית הכדורגל של אפריקה (CAF). הנבחרות יתמודדו על 9 המקומות הישירים למונדיאל 2026 ועל מקום בפלייאוף הביניבשתי.
בעקבות שינוי מספר הנבחרות העולות מ־5 ל־9, השתנה גם הפורמט של התחרות:
- שלב הבתים: 54 הנבחרות החברות בקונפדרציית הכדורגל של אפריקה חולקו ל־9 בתים של 6 קבוצות. כל נבחרת תשחק נגד שאר הנבחרות בבית שלה במשחק בית וחוץ. 9 מנצחות הבתים יעלו ישירות למונדיאל.
- שלב הפלייאוף: 4 הנבחרות הטובות ביותר מהמקום השני, יתמודדו בפלייאוף שהמנצחת בו תעפיל לפלייאוף הביניבשתי.
הגרלה[עריכת קוד מקור | עריכה]
הגרלת שלב הבתים התקיימה ב־13 ביולי 2023. הנבחרות דורגו לשש רמות לפי דירוג פיפ"א של יוני 2023.
דרג 1 | דרג 2 | דרג 3 |
---|---|---|
מרוקו (13) סנגל (18) תוניסיה (31) אלג'יריה (33) מצרים (34) ניגריה (39) קמרון (43) מאלי (50) חוף השנהב (51) |
בורקינה פאסו (55) גאנה (59) דרום אפריקה (62) כף ורדה (66) הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו (69) גינאה (80) זמביה (84) גבון (85) גינאה המשוונית (91) |
אוגנדה (92) בנין (93) מאוריטניה (99) קניה (105) הרפובליקה של קונגו (106) מדגסקר (107) גינאה ביסאו (111) נמיביה (112) אנגולה (114) |
דרג 4 | דרג 5 | דרג 6 |
מוזמביק (117) גמביה (119) סיירה לאון (120) טוגו (122) טנזניה (123) זימבבואה (124) הרפובליקה המרכז-אפריקאית (125) מלאווי (126) לוב (127) |
ניז'ר (128) קומורו (130) סודאן (131) רואנדה (139) בורונדי (140) אתיופיה (143) אסוואטיני (146) בוטסואנה (147) ליבריה (148) |
לסוטו (152) דרום סודאן (168) מאוריציוס (180) צ'אד (181) סאו טומה ופרינסיפה (187) ג'יבוטי (193) סיישל (196) אריתריאה (198) סומליה (199) |
שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]
בית א[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
מצרים | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 0 | 8 | — | - | - | - | - | 6 – 0 | |
בורקינה פאסו | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 3 | - | — | 1 – 1 | - | - | - | |
גינאה ביסאו | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | - | - | — | - | - | - | |
סיירה לאון | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 – 2 | - | - | — | - | - | |
אתיופיה | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 | - | 0 – 3 | - | 0 – 0 | — | - | |
ג'יבוטי | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | -7 | - | - | 0 – 1 | - | - | — |
בית ב[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
סנגל | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 4 | — | - | - | - | - | 4 – 0 | |
סודאן | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | - | — | 1 – 0 | 1 – 1 | - | - | |
הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | - | - | — | - | 2 – 0 | - | |
טוגו | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 – 0 | - | - | — | - | - | |
מאוריטניה | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | - | - | - | - | — | - | |
דרום סודאן | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | -4 | - | - | - | - | 0 – 0 | — |
בית ג[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
רואנדה | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | — | 2 – 0 | - | 0 – 0 | - | - | |
דרום אפריקה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | - | — | - | - | - | 2 – 1 | |
ניגריה | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | - | - | — | - | 1 – 1 | - | |
זימבבואה | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | - | - | 1 – 1 | — | - | - | |
לסוטו | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - | — | 0 – 0 | |
בנין | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | - | - | - | - | - | — |
בית ד[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
קמרון | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 3 | — | - | - | - | 3 – 0 | - | |
כף ורדה | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 2 | - | — | - | 1 – 1 | - | - | |
לוב | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 – 1 | - | — | - | - | - | |
אנגולה | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | — | - | - | |
מאוריציוס | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 | - | - | - | 0 – 0 | — | - | |
אסוואטיני | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | - | 0 – 2 | 0 – 1 | - | - | — |
בית ה[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||||||||
מרוקו | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | — | - | - | - | - | |
זמביה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | 1 | - | — | - | - | 4 – 2 | |
ניז'ר | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | - | 2 – 1 | — | 0 – 1 | - | |
טנזניה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 – 2 | - | - | — | - | |
הרפובליקה של קונגו | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | - | - | - | - | — |
הערה: נבחרת אריתריאה, שובצה לבית הזה אולם פרשה מההתמודדות עוד לפני המשחק הראשון[1].
בית ו[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
חוף השנהב | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 11 | 0 | 11 | — | - | - | - | - | 9 – 0 | |
גבון | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 | - | — | 2 – 1 | - | - | - | |
קניה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | 4 | - | - | — | - | - | - | |
בורונדי | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | - | 1 – 2 | - | — | 3 – 2 | - | |
גמביה | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 – 2 | - | - | - | — | - | |
סיישל | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 14 | -14 | - | - | 0 – 5 | - | - | — |
בית ז[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
אלג'יריה | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | 4 | — | - | - | - | - | 3 – 1 | |
בוטסואנה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | - | — | 1 – 0 | - | 2 – 3 | - | |
גינאה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | - | - | — | 2 – 1 | - | - | |
אוגנדה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | - | - | - | — | - | - | |
מוזמביק | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 0 – 2 | - | - | - | — | - | |
סומליה | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | - | - | - | 0 – 1 | - | — |
בית ח[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
תוניסיה | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | — | - | - | - | - | 4 – 0 | |
גינאה המשוונית | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | - | — | 1 – 0 | - | - | - | |
נמיביה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | - | - | — | - | - | - | |
מלאווי | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 – 1 | - | - | — | - | - | |
ליבריה | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | -2 | - | 0 – 1 | - | 0 – 1 | — | - | |
סאו טומה ופרינסיפה | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | - | - | 0 – 2 | - | - | — |
בית ט[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | |||||||||||||
קומורו | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | 3 | — | - | - | 1 – 0 | 4 – 2 | - | |
מאלי | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | 2 | - | — | - | - | 1 – 1 | 3 – 1 | |
מדגסקר | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | - | - | — | - | - | - | |
גאנה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | - | - | 1 – 0 | — | - | - | |
הרפובליקה המרכז אפריקאית | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | - | - | - | - | — | - | |
צ'אד | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | - | - | 0 – 3 | - | - | — |
דירוג המקום השני[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
גבון | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 |
גינאה המשוונית | 6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 |
מאלי | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | 2 |
כף ורדה | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 2 |
גינאה ביסאו | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 |
סודאן | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 |
זמביה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | 1 |
בוטסואנה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
דרום אפריקה | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 |
הערה: טרם פורסם איך פרישת אריתריאה תשפיע על חישוב המיקום של המקום השני.