מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הגביע הסובייטי בכדורגל, או גביע הכדורגל של ברית המועצות (ברוסית:Кубок СССР), היה טורניר הגביע הבכיר בענף הכדורגל בתקופת ברית המועצות.
מועדון
|
רפובליקה
|
מספר זכיות
|
מספר סגנויות
|
חצאי גמר
|
שנות זכייה
|
ספרטק מוסקבה
|
רוסיה
|
10
|
5
|
7
|
1938, 1939, 1946, 1947, 1950, 1958, 1963, 1965, 1971, 1992
|
דינמו קייב
|
אוקראינה
|
9
|
1
|
4
|
1954, 1964, 1966, 1974, 1978, 1982, 1985, 1987, 1990
|
טורפדו מוסקבה
|
רוסיה
|
6
|
9
|
5
|
1949, 1952, 1960, 1968, 1972, 1986
|
דינמו מוסקבה
|
רוסיה
|
6
|
5
|
10
|
1937, 1953, 1967, 1970, 1977, 1984
|
צסק"א מוסקבה
|
רוסיה
|
5
|
3
|
11
|
1945, 1948, 1951, 1955, 1991
|
שחטיור דונצק
|
אוקראינה
|
4
|
4
|
6
|
1961, 1962, 1980, 1983
|
דינמו טביליסי
|
גאורגיה
|
2
|
6
|
7
|
1976, 1979
|
אררט ירוואן
|
ארמניה
|
2
|
2
|
2
|
1973, 1975
|
לוקומוטיב מוסקבה
|
רוסיה
|
2
|
1
|
7
|
1936, 1957
|
זניט לנינגרד
|
רוסיה
|
1
|
2
|
7
|
1944
|
סק"א רוסטוב על-דון
|
רוסיה
|
1
|
2
|
-
|
1981
|
מטאליסט חרקוב
|
אוקראינה
|
1
|
1
|
1
|
1988
|
קרפטי לבוב
|
אוקראינה
|
1
|
-
|
2
|
1969
|
דניפרו דניפרופטרובסק
|
אוקראינה
|
1
|
|
5
|
1989
|
קריליה סובטוב קויבישב
|
רוסיה
|
-
|
2
|
2
|
|
דינמו מינסק
|
בלארוס
|
-
|
2
|
2
|
|
זוריה בורושילובגראד
|
אוקראינה
|
-
|
2
|
1
|
|
אלקטריק לנינגרד
|
רוסיה
|
-
|
1
|
1
|
|
קבוצת העיר קלינין
|
רוסיה
|
-
|
1
|
-
|
|
זנאמיה טרודה אורחובו-זויבו
|
רוסיה
|
-
|
1
|
-
|
|
פחטקור טשקנט
|
אוזבקיסטן
|
-
|
1
|
1
|
|
נפצ'י באקו
|
אזרבייג'ן
|
-
|
-
|
4
|
|
דינמו לנינגרד
|
רוסיה
|
-
|
-
|
3
|
|
רוטור וולגוגרד
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
VSS מוסקבה
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
צסק"א קייב
|
אוקראינה
|
-
|
-
|
1
|
|
ס.ק. אודסה
|
אוקראינה
|
-
|
-
|
1
|
|
אדמירלטייץ לנינגרד
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
קייראט אלמטי
|
קזחסטן
|
-
|
-
|
1
|
|
צ'רנומורץ' אודסה
|
אוקראינה
|
-
|
-
|
1
|
|
סוקול סאראטוב
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
מ.פ.ק. מיקולייב
|
אוקראינה
|
-
|
-
|
1
|
|
קריסטל סמולנסק
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
טבריה סימפרופול
|
אוקראינה
|
-
|
-
|
1
|
|
ז'לגיריס וילנה
|
ליטא
|
-
|
-
|
1
|
|
פאמיר דושנבה
|
טג'יקיסטן
|
-
|
-
|
1
|
|
פאקל וורונז'
|
רוסיה
|
-
|
-
|
1
|
|
רפובליקה
|
זוכות
|
סגניות
|
חצאי גמר
|
מועדונים שזכו בגביע
|
רוסיה הסובייטית (1954–1991) רוסיה SFSR
|
31
|
32
|
59
|
ספרטק מוסקבה (10), דינמו מוסקבה (6), טורפדו מוסקבה (6), צסק"א מוסקבה (5), לוקומוטיב מוסקבה (2), זניט לנינגרד (1), סק"א רוסטוב על-דון (1)
|
אוקראינה SSR אוקראינה SSR
|
16
|
8
|
24
|
דינמו קייב (9), שחטיור דונצק (4), מטאליסט חרקוב (1), קרפטי לבוב (1), דניפרו דניפרופטרובסק (1)
|
גאורגיה הסובייטית גאורגיה SSR
|
2
|
6
|
7
|
דינמו טביליסי (2)
|
ארמניה הסובייטית ארמניה SSR
|
2
|
2
|
2
|
אררט ירוואן (2)
|
בלארוס הסובייטית (1951–1991) בלארוס SSR
|
|
2
|
2
|
|
אוזבקיסטן 1991 אוזבקיסטן SSR
|
|
1
|
1
|
|
אזרבייג'ן הסובייטית אזרבייג'ן SSR
|
|
|
4
|
|
קזחסטן 1991-1992 קזחסטן SSR
|
|
|
1
|
|
ליטא SSR ליטא SSR
|
|
|
1
|
|
טג'יקיסטן 1991-1992 טג'יקיסטן SSR
|
|
|
1
|
|