אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 2022
תאריך התחלה | 16 ביולי 2022 |
---|---|
תאריך סיום | 24 ביולי 2022 |
מספר משתתפות | 16 |
מארחת | מונטנגרו |
ערים מארחות | פודגוריצה |
זוכה | ספרד |
סגנית | ליטא |
מספר משחקים | 56 |
השחקן המצטיין | חואן נונייס |
מלך הסלים |
מנטס רובסטביסיוס 19.7 למשחק |
מלך הריבאונדים |
אדם בונה 10.9 למשחק |
מלך האסיסטים |
ויטו קוצ'יץ' 6.4 למשחק |
אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 לשנת 2022 נערכה בתאריכים 16–24 ביולי 2022 בפודגוריצה, בירת מונטנגרו.
התחרות נערכה לראשונה מאז 2019 לאחר שבוטלה ב-2020 וב-2021 בעקבות מגפת הקורונה, ב-2021 התקיימו כחלופה לאליפות טורנירי צ'לנג'ר אזורים.
האולמות אשר ארחו את האליפות הם מרכז הספורט מוראצ'ה (אנ'), אולם הבית של בודוצ'נוסט פודגוריצה, וארנה במאקס, אולם הבית של ק.ק. פודגוריצה (אנ').
במשחק הגמר ניצחה ספרד את ליטא 69–61 וזכתה באליפות אירופה בפעם השלישית בתולדותיה.
הקבוצות המשתתפות[עריכת קוד מקור | עריכה]
בתחרות השתתפו 16 נבחרות:
- ישראל - האלופה המכהנת לשנת 2019 (ב-2020 וב-2021 לא נערכה האליפות)
- צ'כיה - מקום 2 אליפות אירופה עד גיל 20 דרג ב' 2019
- אוקראינה
- איטליה
- גרמניה
- טורקיה
- יוון
- בלגיה - מקום 3 אליפות אירופה עד גיל 20 דרג ב' 2019
- ליטא
- מונטנגרו - המארחת
- סלובניה
- ספרד
- פורטוגל מקום 1 אליפות אירופה עד גיל 20 דרג ב' 2019
- פולין
- צרפת
- קרואטיה
הערים המארחות[עריכת קוד מקור | עריכה]
עיר מארחת | מקומות ישיבה | סיבוב |
---|---|---|
פודגוריצה (בי-מקס ארנה) | 2,200 | שלב הבתים משחקי הנוקאאוט (כולל רבע הגמר ומעלה) |
פודגוריצה (ווקו) | שלב הבתים, שמינית הגמר ומשחקי הדירוג |
שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]
בסיבוב זה חולקו הנבחרות ל-4 בתים של 4 קבוצות כל אחת, כאשר כל הקבוצות עולות לשלב שמינית הגמר, המתקיים בשיטת הצלבה - בית א' עם בית ב' ובית ג' עם בית ד' (מקום ראשון בבית א' מול מקום רביעי בבית ב', מקום ראשון בבית ג' מול מקום רביעי בבית ד', מקום שני בבית א' מול מקום שלישי בבית ב' וכן הלאה).
בית א'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
צרפת | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 225 | 204 | 21 |
בלגיה | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 217 | 225 | -8 |
קרואטיה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 217 | 226 | -9 |
סלובניה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 212 | 216 | -4 |
קרואטיה | 65 – 76 | צרפת |
בלגיה | 76 – 64 | סלובניה |
סלובניה | 74 – 77 | קרואטיה |
צרפת | 86 – 65 | בלגיה |
סלובניה | 74 – 63 | צרפת |
קרואטיה | 75 – 76 | בלגיה |
בית ב'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
ישראל | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 238 | 237 | 1 |
איטליה | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 242 | 228 | 14 |
יוון | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 234 | 214 | 20 |
פורטוגל | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 213 | 248 | -35 |
יוון | 65 – 69 | ישראל |
פורטוגל | 67 – 71 | איטליה |
ישראל | 86 – 90 | פורטוגל |
איטליה | 89 – 78 | יוון |
יוון | 91 – 56 | פורטוגל |
איטליה | 82 – 83 | ישראל |
בית ג'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
ספרד | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 252 | 194 | 58 |
ליטא | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 242 | 212 | 30 |
אוקראינה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 215 | 256 | -41 |
צ'כיה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 235 | 282 | -47 |
צ'כיה | 98 – 86 | אוקראינה |
ליטא | 65 – 75 | ספרד |
ספרד | 88 – 71 | צ'כיה |
אוקראינה | 71 – 69 | ליטא |
ספרד | 89 – 58 | אוקראינה |
ליטא | 108 – 66 | צ'כיה |
בית ד'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
מונטנגרו | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 215 | 225 | -10 |
טורקיה | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 190 | 195 | -5 |
גרמניה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 213 | 211 | 2 |
פולין | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 205 | 192 | 13 |
טורקיה | 66 – 65 | גרמניה |
פולין | 83 – 62 | מונטנגרו |
גרמניה | 76 – 69 | פולין |
מונטנגרו | 77 – 70 | טורקיה |
טורקיה | 54 – 53 | פולין |
מונטנגרו | 76 – 72 | גרמניה |
שלב הנוקאאוט[עריכת קוד מקור | עריכה]
שמינית גמר | רבע גמר | חצי גמר | גמר | |||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
צרפת | 54 | |||||||||||||
21 ביולי | ||||||||||||||
פורטוגל | 41 | |||||||||||||
צרפת | 79 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
ליטא | 89 | |||||||||||||
ליטא | 75 | |||||||||||||
23 ביולי | ||||||||||||||
גרמניה | 70 | |||||||||||||
ליטא | 67 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
מונטנגרו | 63 | |||||||||||||
איטליה | 72 | |||||||||||||
21 ביולי | ||||||||||||||
קרואטיה | 88 | |||||||||||||
קרואטיה | 67 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
מונטנגרו | 89 | |||||||||||||
מונטנגרו | 80 | |||||||||||||
24 ביולי | ||||||||||||||
צ'כיה | 78 | |||||||||||||
ליטא | 61 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
ספרד | 69 | |||||||||||||
ישראל | 77 | |||||||||||||
21 ביולי | ||||||||||||||
סלובניה | 60 | |||||||||||||
ישראל | 82 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
טורקיה | 73 | |||||||||||||
טורקיה | 72 | |||||||||||||
23 ביולי | ||||||||||||||
אוקראינה | 56 | |||||||||||||
ישראל | 75 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
ספרד | 84 | מקום שלישי | ||||||||||||
בלגיה | 82 | |||||||||||||
21 ביולי | 24 ביולי | |||||||||||||
יוון | 72 | |||||||||||||
בלגיה | 71 | מונטנגרו | 86 | |||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
ספרד | 95 | ישראל | 77 | |||||||||||
ספרד | 83 | |||||||||||||
פולין | 60 | |||||||||||||
משחקי הדירוג[עריכת קוד מקור | עריכה]
מקומות 5–8[עריכת קוד מקור | עריכה]
חצי גמר 5–8 | מקום חמישי | ||||||
23 ביולי | |||||||
צרפת | 83 | ||||||
קרואטיה | 71 | ||||||
24 ביולי | |||||||
צרפת | 84 | ||||||
טורקיה | 65 | ||||||
מקום שביעי | |||||||
23 ביולי | 24 ביולי | ||||||
טורקיה | 78 | קרואטיה | 93 | ||||
בלגיה | 75 | בלגיה | 77 |
מקומות 9–16[עריכת קוד מקור | עריכה]
רבע גמר 9–16 | חצי גמר 9–13 | מקום תשיעי | ||||||||
21 ביולי | ||||||||||
פורטוגל | 60 | |||||||||
23 ביולי | ||||||||||
גרמניה | 86 | |||||||||
גרמניה | 59 | |||||||||
21 ביולי | ||||||||||
איטליה | 67 | |||||||||
איטליה | 71 | |||||||||
24 ביולי | ||||||||||
צ'כיה | 70 | |||||||||
איטליה | 81 | |||||||||
21 ביולי | ||||||||||
סלובניה | 78 | |||||||||
סלובניה | 86 | |||||||||
23 ביולי | ||||||||||
אוקראינה | 81 | מקום אחד עשר | ||||||||
סלובניה | 87 | |||||||||
21 ביולי | 24 ביולי | |||||||||
יוון | 79 | |||||||||
יוון | 82 | גרמניה | 83 | |||||||
פולין | 67 | יוון | 68 | |||||||
מקומות 13–16[עריכת קוד מקור | עריכה]
שלוש הנבחרות שמסיימות במקומות האחרונים יורדות לדרג ב' (כלומר רק הנבחרת במקום השלושה עשר נשארת בדרג א').
חצי גמר 13–16 | מקום שלושה עשר | ||||||
23 ביולי | |||||||
פורטוגל | 82 | ||||||
צ'כיה | 66 | ||||||
24 ביולי | |||||||
פורטוגל | 57 | ||||||
פולין | 67 | ||||||
מקום חמישה עשר | |||||||
23 ביולי | 24 ביולי | ||||||
אוקראינה | 59 | צ'כיה | 80 | ||||
פולין | 95 | אוקראינה | 61 |
פרסי הטורניר[עריכת קוד מקור | עריכה]
MVP[עריכת קוד מקור | עריכה]
חמישיית הטורניר[עריכת קוד מקור | עריכה]
מלך הסלים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- מנטס רובסטביסיוס - 19.7 למשחק
מלך הריבאונדים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- אדם בונה - 10.9 למשחק
מלך האסיסטים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ויטו קוצ'יץ' - 6.4 למשחק
דירוג סופי[עריכת קוד מקור | עריכה]
ארבעת המקומות הראשונים נקבעו על בסיס משחק הגמר ומשחק על המקום השלישי. שאר המיקומים נקבעו ראשית לפי משחקי הדירוג.
מקום | נבחרת | מאזן |
---|---|---|
ספרד | 7–0 | |
ליטא | 4–3 | |
מונטנגרו | 5–2 | |
4 | ישראל | 4–3 |
5 | צרפת | 5–2 |
6 | טורקיה | 4–3 |
7 | קרואטיה | 3–4 |
8 | בלגיה | 3–4 |
לא העפילו לרבע הגמר | ||
9 | איטליה | 5–2 |
10 | סלובניה | 3–4 |
11 | גרמניה | 3–4 |
12 | יוון | 2–5 |
13 | פולין | 3–4 |
14 | פורטוגל | 2–5 |
15 | צ'כיה | 2–5 |
16 | אוקראינה | 1–6 |
אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 |
---|
ספרד זכייה שלישית |
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- אתר האינטרנט הרשמי של אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 2022 (באנגלית)