גביע הפדרציה 2003
ענף | טניס |
---|---|
ארגון מפעיל | הפדרציה הבין-לאומית לטניס |
תקופת התחרות | 21 באפריל 2003 – 23 בנובמבר 2003 (217 ימים) |
מספר תחרות | 41 |
מדינות משתתפות | 79 |
עיר מארחת | (משחק הגמר) |
זוכה | צרפת (2) |
→ 2002
2004 ←
| |
גביע הפדרציה 2003 הייתה התחרות ה-41 לנבחרות טניס נשים. היא אורגנה על ידי פדרציית הטניס הבינלאומית.
תחרויות אזוריות החלו באפריל 2003 ומשחק הגמר הסתיים ב-23 בנובמבר 2003.
נבחרת צרפת ניצחה במשחק הגמר את נבחרת ארצות הברית וזכתה בגביע בפעם השנייה בתולדות הנבחרת.
מתכונת התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
מתכונת התחרות הייתה זהה למתכונת שהייתה בעונה הקודמת.
כל המפגשים כללו 5 משחקים.
בית עולמי כלל 16 קבוצות.
יתר הקבוצות התחרו בבתים אזוריים (בית אמריקה, בית אסיה/אוקיאניה ובית אירופה/אפריקה).
לקראת סיום העונה 8 קבוצות מהבית העולמי נפגשו עם 8 קבוצות שעלו מתחרויות האזוריות והתמודדו על המקום בבית עולמי בעונת 2004.
מהלך התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
מוקדמות 26-27 באפריל |
רבע הגמר 19-20 ביולי |
חצי הגמר 19-20 בנובמבר |
הגמר 22-23 בנובמבר | |||||||||||||||
אטנהיים, גרמניה (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
1 | סלובקיה | 3 | ||||||||||||||||
שרלרואה, בלגיה (משטח קשה) | ||||||||||||||||||
גרמניה | 2 | |||||||||||||||||
1 | סלובקיה | 0 | ||||||||||||||||
ברי, בלגיה (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
5 | בלגיה | 5 | ||||||||||||||||
אוסטריה | 0 | |||||||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (שטיח באולם) | ||||||||||||||||||
5 | בלגיה | 5 | ||||||||||||||||
5 | בלגיה | 1 | ||||||||||||||||
לינצ'פינג, שוודיה (משטח קשה) | ||||||||||||||||||
3 | ארצות הברית | 4 | ||||||||||||||||
7 | איטליה | 3 | ||||||||||||||||
וושינגטון די. סי., ארצות הברית (משטח קשה) | ||||||||||||||||||
שוודיה | 2 | |||||||||||||||||
7 | איטליה | 0 | ||||||||||||||||
לוול, ארצות הברית (משטח קשה) | ||||||||||||||||||
3 | ארצות הברית | 5 | ||||||||||||||||
צ'כיה | 0 | |||||||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (שטיח באולם) | ||||||||||||||||||
3 | ארצות הברית | 5 | ||||||||||||||||
3 | ארצות הברית | 1 | ||||||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (שטיח באולם) | ||||||||||||||||||
6 | צרפת | 4 | ||||||||||||||||
4 | רוסיה | 4 | ||||||||||||||||
פורטורוז', סלובניה (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
קרואטיה | 1 | |||||||||||||||||
4 | רוסיה | 5 | ||||||||||||||||
בואנוס איירס, ארגנטינה (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
סלובניה | 0 | |||||||||||||||||
סלובניה | 3 | |||||||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (שטיח באולם) | ||||||||||||||||||
8 | ארגנטינה | 2 | ||||||||||||||||
4 | רוסיה | 2 | ||||||||||||||||
אנדרזיה-בוטו, צרפת (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
6 | צרפת | 3 | ||||||||||||||||
6 | צרפת | 5 | ||||||||||||||||
אובידו, ספרד (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
קולומביה | 0 | |||||||||||||||||
6 | צרפת | 4 | ||||||||||||||||
טרגונה, ספרד (משטח חימר) | ||||||||||||||||||
2 | ספרד | 1 | ||||||||||||||||
אוסטרליה | 2 | |||||||||||||||||
2 | ספרד | 3 |
משחק הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]
ארצות הברית 1 |
רוסיה, מוסקבה 22-23 בנובמבר 2003 שטיח באולם |
צרפת 4 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | |||||
1 | ליזה ריימונד | 4 | 3 | |||||
אמלי מורסמו | 6 | 6 | ||||||
2 | מגן שונסי | 3 | 6 | 3 | ||||
מרי פירס | 6 | 3 | 8 | |||||
3 | מגן שונסי | 2 | 1 | |||||
אמלי מורסמו | 6 | 6 | ||||||
4 | אלכסנדרה סטבנסון | 4 | 2 | |||||
אמלי לואה | 6 | 6 | ||||||
5 | מרטינה נברטילובה/ליזה ריימונד | 6 | 6 | |||||
סטפני כוהן-אלורו/אמלי לואה | 4 | 0 |
העברות לקראת שנת 2004[עריכת קוד מקור | עריכה]
בעקבות המשחקים בין 8 נבחרות שהפסידו בשלב הראשון של הבית העולמי לבין הקבוצות שעלו מתחרויות האזוריות:
- אוסטרליה, אוסטריה, ארגנטינה, צ'כיה, קרואטיה וגרמניה נותרו בבית העולמי.
- הונגריה, ישראל, קנדה, ברזיל, דרום אפריקה ואינדונזיה המשיכו לשחק בתחרויות האזוריות
- יפן ושווייץ עלו לבית העולמי
- שוודיה וקולומביה ירדה לתחרויות אזוריות
ישראל בתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
בנבחרת ישראל השתתפו הילה רוזן, ציפי אובזילר ואנה סמשנובה. הנבחרת החלה את השתתפותה בבית אזורי אירופה/אפריקה דרג א'. התחרויות נערכו בפורטוגל באפריל 2003. הנבחרת שיחקה בבית ב' וסיימה אותו במקום הראשון. כתוצאה מכך היא העפילה למשחקי התמודדות על עליה לבית העולמי. היא נפגשה עם בלארוס וניצחה אותה 2:1. בעקבות כך הנבחרת עלתה למשחק המכריע עם שווייץ אך הפסידה 4:1.
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
גביע הפדרציה | ||
---|---|---|
גביע הפדרציה | 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020-21 • 2022 • 2023 | |
קבוצות במשחקי הגמר בעונת 2022 | אוסטרליה • בלגיה • ארצות הברית • שווייץ • בריטניה • צ'כיה • קנדה • סלובקיה • ספרד • איטליה • פולין • קזחסטן | |
קבוצות שהיו בעבר בבית העולמי | ארגנטינה • אוסטריה • אוקראינה • אינדונזיה • בלארוס • ברזיל • בולגריה • גרמניה • דרום אפריקה • דנמרק • סין • הונגריה • יפן • ישראל • קולומביה • קרואטיה • פינלנד • ניו זילנד • צרפת • רומניה • רוסיה • סרביה • סלובניה • שוודיה |
- תחרויות טניס ב-2003
- גביע הפדרציה
- תחרויות טניס בארגנטינה
- בואנוס איירס: תחרויות ספורט
- תחרויות גביע הפדרציה בבלגיה
- תחרויות גביע הפדרציה במוסקבה
- תחרויות גביע הפדרציה בארצות הברית
- תחרויות גביע הפדרציה בצרפת
- תחרויות גביע הפדרציה בגרמניה
- תחרויות גביע הפדרציה בספרד
- תחרויות ספורט בשוודיה
- תחרויות טניס בשוודיה
- תחרויות ספורט בסלובניה
- סלובניה: טניס